Safari v srdci divočiny

Národní park Serengeti je nejstarší tanzanský park, který byl založen již roku 1951 Serengeti leží na severu Tanzanie u hranic s Keňou.Park Serengeti je typická svými nekonečnými savanami, ze kterých tu a tam vykoukne nějaký ten skalnatý výběžek. Nachází se zde opravdu obrovské množství zvěře. Od lvů, gepardů, hyen po vzácné servaly a karakaly. Samozřejmostí jsou spousty druhů antilop, žirafy, sloni, hroši a také velcí krokodýli.

Chráněné území kráter Ngorongoro bývá označován jako osmý div světa. A není divu. Na rozloze 8 300 km² žije přes 20 000 velkých savců, včetně některých velmi vzácných druhů jako je nosorožec černý.

V chráněném území Ngorongoro žije také mnoho Masajů, odhadem asi 50 000, kteří se zde v kontrastu mnoha turistů a luxusu snaží přežít svým tradičním nomádským stylem života.

Program zájezdu:

1. den PRAHA – ARUSHA

Odlet z Prahy do Tanzanie na letiště Kilimanjaro. Po příletu transfer do hotelu 5* v Arushe. Nocleh se snídaní.

2. den ARUSHA – LAKE MANYARA

Po snídani odjezd do NP Lake Manyara, který je vzdálen cca 2 hodiny jízdy. Oběd formou pikniku. Po obědě safari v parku. Tento nejmenší tanzanský NP nabízí úchvatnou podívanou zejména na pestrý ptačí život, žije zde okolo 350 druhů ptáků, např. plameňáci, pelikáni, čápi, volavky a další. Okolní deštný prales je oblíbeným útočištěm slonů, lesoňů a tzv. „stromových lvů“, kteří se v tomto NP naučili hledat klid ke spánku na stromech. Po skončení safari odjezd do Lake Manyara Serena Lodge, večeře a přenocování.

3. den NP SERENGETI

Po snídani odjezd do NP Serengeti. Cesta vede chráněnou oblastí Ngorongoro, na niž NP Serengeti přímo navazuje. Zastávka u známého archeologického naleziště Olduvai Gorge, kde byly objeveny fosilní ostatky australopitheka žijícího před 1,8 mil. let. Prohlídka muzea a oběd formou pikniku. Vjezd do NP Serengeti bránou Naabi Hill. Odpolední safari v Serengeti. Večer příjezd do Seren - geti Serena Lodge. Večeře a nocleh.

4. den NP SERENGETI

Celodenní safari v Serengeti s obědem formou pikniku, či v lodgi. Serengeti je nej větším tanzanským NP, který zasahuje až na území Keni. Serengeti znamená masajsky „nekonečná pláň“, což vystihuje krajinu parku, kde se daleko do všech stran rozprostírá savana hostící permanentně přes 1 mil. kusů migrující zvěře – hlavně pakoňů, zeber a gazel Impala. Ze savany vystupují tzv. kopjes, žulové a granitové útvary, na kterých rádi odpočívají predátoři. Můžeme zde pozorovat hrochy, slony, žirafy a další druhy zvěře a ptactva. Park je celosvětově proslaven díky každoroční migraci obrovských stád pakoňů a zeber. Večeře a nocleh v Serengeti Serena Lodgi.

5. den KRÁTER NGORONGORO

Po snídani odjezd do chráněné oblasti Ngorongoro. Cestou safari v NP Serenge - ti. Oběd formou pikniku na bráně Naabi Hill. Dále pojedete oblastí Malanja, kte - rá je domovem Masajů. Uvidíte jejich ves ničky a pastevce krav. Odpoledne příjezd do Ngorongoro Serena Lodge, umístěné na okraji kráteru Ngorongoro s úchvat ným výhledem na východ slunce nad kráterem. Večeře a nocleh v lodge.

6. den NGORONGORO – LAKE MANYARA

Snídaně a odjezd do kráteru na safari v délce 6 hodin. Kráter Ngorongoro je propadlý vulkán, který vznikl po silném výbuchu sopky, která bývala vysoká jako Kilimanjaro. Dnes je kráter uzavřenou oblastí s nejvyšší celoroční koncentrací zvěře na světě, hostící unikátní ekosystém. Najdeme zde savany, lesíky i jezírka. Svůj domov tu díky dostatku pastvy i vody našlo mnoho afrických savců; a to migrující zvěř, kočkovité šel my, sloni, hroši a také ohrožení nosorožci černí. Jedná se o jedno z posledních míst, kde je velká šance vidět kompletní „velkou pětku“, tzn. lva, levharta, buvola, slona a nosorožce. Oběd formou pikniku. Cestou do lodge návštěva Masajské bomy. Večeře a přenocování v Lake Manyara Serena Lodgi.

7. den LAKE MANYARA – ARUSHA

Po snídani odjezd zpět do Arushy přes městečko Mto Wa Mbu a území velké příkopové propadliny Great Rift Valley. Okolo poledne příjezd do Arushy do hotelu 5*, volno na relaxaci. Nocleh se snídaní. Fakultativně možnost odletu na ostrov Zanzibar k dalšímu pobytu.

8. den ARUSHA – PRAHA

Celý den volno, možnost relaxace u hotelového bazénu. V odpoledních hodinách transfer na mezinárodní letiště Kilimanjaro a odlet zpět do Prahy.

9. den PŘÍLET DO PRAHY

Ubytování foto

Cena od: 76 490,-Kč  

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

  • leteckou přepravu Praha – Kilimanjaro – Praha • letištní taxy
  • 2x ubytování v hotelu 5* v Arushe se snídaní • safari dle programu
  • 5x ubytování v lodžích Serena 5* s plnou penzí
  • vstupy do národních parků
  • transfery terénním vozem s otevírací střechou a garancí místa u okna
  • anglicky hovořícího profesionálního průvodce po celou dobu safari
  • 2 láhve vody na osobu a den během safari

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

vízum do Tanzanie 50,- USD/osoba (na místě)