To nejlepší z Namibie

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet skupiny do Windhoeku s přestupy

2. den WINDHOEK

Přílet do Windhoeku, transfer do hotelu, ubytování. Odpolední prohlídka hlavního města Namibie, jemuž ve stínu moderních výškových budov dominuje pestrý shon ulice a tradičních trhovišť. Volný program, nocleh.

3. den WINDHOEK – ETOSHA NP

Snídaně. Odjezd na sever do Okahandja, městečka bytostně spjatého s pyšným lidem Herero a jeho udatným bojem s německými kolonialisty. Návštěva tržiště s ceněnými výrobky těchto zručných domorodců. Odpoledne příjezd do NP Etosha. Podle časových možností podnikneme krátké večerní safari. Nocleh v těsné blízkosti rezervace.

4. den NÁRODNÍ PARK ETOSHA

Snídaně. Celodenní putování divokou přírodou jednoho z nejunikátnějších národních parků Afriky. Prvotřídní zážitky v rezervaci Etosha umocní nesmírně pestrá krajina a pozorování volně žijících divokých zvířat, mezi nimiž nechybějí lvi, nosorožci, zebry, žirafy či kupříkladu hyeny a stovky druhů ptáků. Při velkém štěstí spatříme i vzácného pouštního slona. Nocleh v těsné blízkosti rezervace.

5. den KMEN HIMBA A DAMARALAND

Snídaně. V ranních hodinách podnikneme další safari v Národním parku Etosha. Poté se přemístíme do překrásné krajiny Damaralandu. Tam nás čeká návštěva osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, jež skrývají své půvaby jen za krátkými koženými sukénkami. Vedle toho se však dozvíme i vše podstatné o životu tohoto původního národa, jenž si navzdory mnoha civilizačním vlivům dokázal prozatím uchovat tradiční způsob kočovného života.

6. den TWYFELFONTEIN – DAMARALAND

Snídaně. Poté pokračujeme přes horské pásmo Damaralandu, domova pouštního slona a mnoha podivně rostlých a úžas vzbuzujících rostlin. Prohlédneme si více jak pět tisíc let staré skalní malby v oblasti Twyfelfontein, navštívíme ojedinělé geologické útvary Organ Pipes a také si uvidíme Burnt Mountain (horu ohně), která jakoby vzplane při dotyku s paprsky vycházejícíhi či zapadajícího slunce.Fakultativně návštěva muzea The Living s možností shlédnutí tradičního domorodého tance. Nocleh.

7. den DAMARALAND – SWAKOPMUND

Snídaně. Ráno vyrazíme napříč drsnou krajinou Damaralandu kolem nejvyšší hory Namibie Brandberg k atlantickému pobřeží, kde oceníme značný pokles teploty způsobený chladným mořským proudem Benguela. Poté se přemístíme do přímořského města Swakopmundu. Krátká prohlídka města, které dík všudypřítomnému německému živlu nezapře své hluboké kořeny spjaté s érou kolonialismu. Ubytování, večer možnost návštěvy některé z vyhlášených restaurací, nocleh ve Swakopmundu.

8. den WALVIS BAY LAGOON

Snídaně. Ráno výpravná plavba v zátoce Walvis Bay a pozorování tuleňů, delfínů a mnoha mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čersvé ústřice a víno (v ceně). Po návratu do Swakopmundu následuje volný program, který doporučujeme využít k návštěvě místních trhovišť a nákupu tradičních suvenýrů. Nocleh.

9. den NAMIB DESERT

Snídaně. Dnes si plně vychutnáme drsnou, neuchopitelnou a nesmírně rozmanitou nádheru Namibijské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, pojedeme po okraji Měsíčního údolí (Moon Valley) a navštívíme kaňon Kuiseb Canyon, jenž jako mohutná přírodní překážka brání rozpínavým písečným dunám v cestě dále k severu. Nocleh.

10. den SOSSUSVLEI – SESRIEM CANYON

Snídaně. Brzy ráno nás čeká jízda podél koryta řeky Tsauchab, na jehož konci přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – totiž Sossusvlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a tudíž nikdy nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě si ještě prohlédneme malý zato však nádherný kaňon Sesriem. Nocleh.

11. den ODLET DO PRAHY

Po snídani odjezd do Windhoeku, transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA OD: 68 990,- / osoba

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • leteckou přepravu Praha-Johannesburg / Windhoek-Praha a letištní poplatky
 • 9x nocleh v 3* hotelech se snídaní
 • dopravu klimatizovaným mikrobusem
 • vstupy v ceně: Etosha NP, Twyfelfontein, Cape Cross, Welwitschia Mirabilis a Moon Valley, Sossusvlei & Sesriem
 • návštěva kmene Himba
 • odnos zavazadel v hotelech a na letištích
 • služby českého průvodce
 • výpravná plavba v zátoce Walvis Bay
 • jízda terénními vozy k písečným dunám v Sossuvlei

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • fakultativní vstupy a výlety a spropitné
 • víza do Namibie (vyřídí CK) 2.400,- Kč
 • příplatek za večeře