Jak se tam dostanu?

Do Disneylandu se můžete dostat hned několika způsoby.
Na koni, dostavníkem nebo……taková cesta by byla jistě hodně dobrodružná, ale také dost nepohodlná a nebezpečná. Naštěstí dnešní nabízí mnohem modernější způsoby dopravy.

Zajistíme pro Vás dopravu podle Vašeho výběru. Cena dopravy je zahrnutá v ceně balíčku.

Letecky

Jak se tam dostanu?Letecky je možné do Paříže doletět s několika leteckými společnostmi. Doporučujeme lety bez přestupu, vyhledáme pro Vás časově i cenově nejvýhodnější spojení. Let trvá necelé 2 hodiny.

Cena letenky se pohybuje kolem 3.500 Kč za dospělou osobu, v rámci speciálních akcí je možné získat i nižší cenu. Speciální akce jsou nárazové a nelze cenu předpokládat, platí zde pravidlo, že výhodnější cena platí pro rezervace s delším předstihem. Děti před dovršením 2 let věku platí jen zlomek ceny jízdného nebo letištních poplatků řádově desítky korun, pro děti od dovršení svých 2 narozenin mají dopravci dětské slevy, které jsou různě vysoké od 0-75% z ceny jízdného. Na některé tarify není možné slevu aplikovat.

Z letiště zajistíme přímý autobusový transfer s odvozem přímo před Váš Disney hotel a odsud zpět na letiště, kromě Davy Crockett Ranch ke kterému je možné se dostat jen vozem nebo taxi. Cena transferu je zahrnutá v ceně balíčku. Další možností je využití příměstského vláčku RER, taxi nebo (na letišti Charles de Gaulle) rychlovlak TGV. V případě, že nepřenocujete v jednom z Disneyho hotelu, můžete nechat svá zavazadla na pravé straně vchodu do Disneylandu - zavazadlová služba (luggage-service) je tu pro vás.

Autobusem

Jak se tam dostanu?Autobusem se do Paříže dostanete z Prahy i z jiných míst v rámci České Republiky jako například z Plzně, Brna aj. Trasu Praha Paříž operuje několik dopravců, s kterými spolupracujeme a na základě požadavku klienta vybereme cenově i časově nejvýhodnější spoj . Cesta trvá 14-15 hodin je možnost denního i večerního přejezdu. Cena zpáteční jízdenky je od 3.000 Kč na dospělou osobu a je zahrnuta v ceně celého balíčku. V rámci speciálních akcí je možné získat i výhodnější cenu. Příjezd autobusu je do centra Paříže odkud se dostanete do Disneylandu vlakem RER a z konečné vlaku RER je k dispozici kyvadlová doprava k Disney hotelům kromě Davy Crockett Ranch, ke kterému se dostanete pouze vozem nebo taxi.

To v případě, že chcete cestovat nezávisle. V opačném případě zajistíme služby v rámci organizovaného zájezdu s průvodcem, kde Vás autobus doveze až k hotelu. Součástí zájezdu je většinou i jednodenní prohlídka nejzajímavějších památek Paříže. V případě, že nepřenocujete v jednom z Disneyho hotelu, můžete nechat svá zavazadla na pravé straně vchodu do Disneylandu - zavazadlová služba (luggage-service) je tu pro vás.

Vlakem

Jak se tam dostanu?Vlakem se do Paříže dostane s minimálně dvěma přestupy v Německu. Zpracujeme Vám cenovou nabídku na nejvýhodnější spoj. Cesta může trvat v rozmezí 13 - 19 hodin.

Cena zpáteční jízdenky se pohybuje od 2.400 Kč (zaplacená s větším časovým předstihem) oproti autobusu. Po N2mecku pojedete poměrně pomalu, cesta ubíhá rychleji teprve koridory TGV na francouzském území. Výhodou vlaku je cena, větší pohodlí, nejste tak omezeni na zavazadlech, můžete se projít, využít jídelní vůz atd. Vzhledem ke složitější přípravě, nepohodlným přestupům a delší době cesty, není zatím vlak k automobilu nebo letadlu zajímavou alternativou. Záporem vlaku, resp. jízdních řádů, je i skutečnost, že dříve než kolem 10 hodiny večerní se zpět do ČR nelze dostat. Bonusem je fakt, že přijedete do centra Paříže na Gare de l‘Est. Odtud už kamkoliv dojedete metrem nebo dojdete pěšky a odpadá tak čas a náklady na cestu „z“ a „na“ letiště.

Až se dostanete na některé z Pařížských vlakových nádraží nebo na metro, přestoupíte na příměstský vláček RER - linka A směr Marne-la-Vallée Chessy. Disneyland je konečnou zastávkou, takže se nebojte, že přejedete (mimo vás tam jistě budou vystupovat davy ostatních lidí. Vymožeností parku je také místní nádraží, kde kromě vláčků RER staví vlaky TGV, Thalys a dokonce i Eurostar (rychlovlak z Londýna). Nádraží se nachází několik kroků od Fantasia Garden - vstupu do Disneylandu. Pro ty, kteří jsou ubytovaní v jiném než hotelu Disneyland, jsou zde zavedeny bezplatné autobusové linky ke každému z 5 ostatních hotelů (kromě Davy Crockett Ranch). V případě, že nepřenocujete v jednom z Disneyho hotelu, můžete nechat svá zavazadla na pravé straně vchodu do Disneylandu - zavazadlová služba (luggage-service) je tu pro vás.

Vlakem

Jak se tam dostanu?Z Prahy do Paříže je to po silnicích zhruba 1040 km s průjezdem přes Německo. Potěšit Vás může skutečnost, že celkem 1020 km pojedete z Prahy do Paříže po kvalitních vozovkách našich, německých a francouzských dálnic. Přesnou trasu autem z Prahy do Paříže si můžete vyhledat pomoci služby ViaMichelin na stránce www.viamichelin.com.

Německé dálnice jsou zdarma, nikoliv však francouzské, kde budete muset zaplatit na několika místech tzv. mýtné (místa označená cedulí s nápisem “péage”).

Při vjezdu na francouzské území je samozřejmostí dodržování tamních pravidel silničního provozu. Mějte tedy na paměti, že v obci platí max. povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 90 km/h, na dvouproudých silnicích 110 km/h a na dálnicích 130 km/h. Ve Francii je povolen alkohol v krvi a to 0,5 promile, tedy množství, které by mělo odpovídat jedné sklence vína. Pokud se do Francie vydáte se svými dětmi, mějte na paměti, že na místě spolujezdce je možné nechat sedět dítě starší 10 let.

Disneyland se nachází pouze 32 kilometrů východně od Paříže - u dálnice A4. Je zde speciální výjezd označen "Parc Disneyland". Odtud už vás povedou cedule buď k parkovišti nebo k Disney hotelům, kromě Davy Crockett Ranch. K němu se přijíždí z výjezdu "Provins / Serris" zhruba 3 km blíže Paříži než výše uvedený výjezd.